Montáž a servis

Montáž klimatizace

  1. Kontaktujte nás a my s Vámi dle Vašich potřeb a našich možností dohodneme datum a čas nezávazné bezplatné návštěvy našeho technika.
  2. Po zaměření a zvážení konstrukčních řešení Vám přímo na místě sdělíme předběžnou kalkulaci.
  3. V případě Vašeho zájmu Vám v co nejkratším termínu zašleme konečnou cenovou nabídku.
  4. Proběhne samotná montáž, zaškolení v ovládání klimatizace a teprve poté doplatíte zbytek ceny.

 

Servis klimatizace

Pravidelné servisní prohlídky jsou jedním ze základních předpokladů správného fungování a dlouhé životnosti každé klimatizace. V tomto ohledu je především důležité udržovat čisté filtry, což zvládnete i sami. Přesto doporučujeme také pravidelné prohlídky odbornou firmou; po dobu záruky je toto dokonce podmínkou výrobce.

Některé klimatizace mají funkci automatického čištění, která je zbavuje vlhkosti a plísní, což odstraní zápach a Vám usnadní čištění. Přesto je důležité klimatizaci udržovat obecně v čistotě a kontrolovat a čistit filtry alespoň jednou ročně, a to nejlépe před zahájením letní sezóny. Záleží však také na náročnosti daného prostoru. Pokud v místnosti kouříte, nebo se jedná o větší komerční prostory či klimatizace funguje celoročně, jsou nutné prohlídky alespoň dvakrát ročně. Samotné filtry bývají permanentní, tzn. že je netřeba vyměňovat za nové, obvykle postačí propláchnutí vlažnou vodou. A jak poznáte, že je filtr zanesený? Nejčastěji podle slabšího proudu vzduchu, některé výrobky však mají i indikátor znečištění. Pokud by dlouhodobě nedošlo k vyčištění, bude se snižovat výkon a může dojít až k zamrznutí klimatizace a vytečení vody. Pokud však občas z klimatizace uniká pára, není třeba se hned znepokojovat, s největší pravděpodobností se pouze odstraňuje běžná drobná námraza.

Samotné chladící médium není třeba u kvalitního a dobře nainstalovaného zařízení vyměňovat.

Konzultace zdarma